تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - با یاد شهیدان علیرضا و احمد جندقیان - قسمت اول

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: دوشنبه 13 آبان 1392 18:41
هفته گذشته مادری نمونه و صبور از میانمان رفت . مرحومه حاجیه خانم نوروززاده ، مادر شهیدان علیرضا(محمدرضا) و احمد (محمود) جندقیان که افتخار مادری دو شهید بزرگوار را با خود داشت ، در این سالها با شرافت و سربلندی و استقامت زیست و صبرش مثال زدنی بود و فوت نابهنگام آخرین پسرش مهدی نیز نتوانست ایشان را از جایگاه صبوری و عبد صالح خداوند بودن به زیر بکشد  . چه بنویسیم و بگوئیم در مقام این مادر که فقط باید سکوت کنیم و سرمان را از شرمندگی به زیر اندازیم .
خداوند روح بزرگ این مادر فداکار را در کنار ارواح مطهر فرزندانش ، قرین رحمت سازد و به همسر محترمش آقای حاج امرالله جندقیان و بازماندگان این بانو ، صبر جزیل و اجر عظیم عنایت فرماید .

http://s2.picofile.com/file/7992379672/alireza_ahmad_4_.jpg
شهید احمد جندقیان در کنار مادر

---------------------------------------------------------

شهید علیرضا (محمدرضا) جندقیان - فرزند: حاج امرالله جندقیان - متولد: اول فروردین ماه 1339 - شهادت: 28 آبان 1359 مطابق با عاشورای 1401 - محل شهادت: سوسنگرد - مدفون در گلزار شهدای امامزاده هادی بیدگل

http://s4.picofile.com/file/7992377204/alireza_ahmad.jpg

شهید بزرگوار که نام محمدرضا را در شناسنامه داشت و در شهر با نام علیرضا شناخته می شد ، با تشدید مبارزات انقلابیون در سال 1356 ، از هر امکان و فرصتی برای ترویج و تبلیغ و همگانی شدن روند انقلاب استفاده می نمود . ایشان که به همراه پدر بزرگوارش ، برای خرید اجناس مغازه به قم می رفت ، در خفا از پدر جدا می شد و از مراکز و افراد انقلابی شهر قم نوارها و اعلامیه های حضرت امام را می گرفت و با مخفی کردن ، آنها را با خود به آران و بیدگل می آورد و شبانه با دوستان به تکثیر و توزیع آنها می پرداخت .


http://s3.picofile.com/file/7992377846/alireza_ahmad_1_.jpg
دهه پنجاه شمسی - سفر به جمکران به همراه پدر و اهالی محل  - شهیدان علیرضا جندقیان - حسن خدمتی و ابوالفضل الماسی در تصویر دیده می شوند


شهید بزرگوار علاوه بر فعالیت های مخفیانه ، از زمان شور گرفتن تظاهرات خیابانی ، حضوری همیشگی و دائمی همراه با سازماندهی در این تظاهرات داشت

http://s1.picofile.com/file/7992379137/alireza_ahmad_2_.jpg
شهیدان علیرضا جندقیان و حسن خدمتی در میان تظاهرات کنندگان دیده می شوند

با پیروزی انقلاب به صورت شبانه روزی در خدمت انقلاب بود و با تشکیل جهاد سازندگی در امورات فرهنگی و سازندگی این نهاد انقلابی به فعالیت پرداخت .

http://s1.picofile.com/file/7992378488/alireza_ahmad_3_.jpg
حضور شهید علیرضا جندقیان در فعالیت های عمرانی جهاد سازندگی

با آغاز یورش گسترده رژیم بعثی عراق در شهریور 1359 ، روح و همت بلند این شهید بزرگوار ، او را جزو اولین نفرات موثر شهر که در اندیشه نقش داشتن و حضور در  جبهه ها بودند ، قرار داد . فراگیری آموزش نظامی و سپس تشکیل کلاسهای آموزش سلاح در مساجد شهر ، از اولین اقدامات جهاد دفاعی ایشان بود .
چند روزی از شروع جنگ نمی گذشت که علیرضا خود را آماده حضور در جبهه ها می دید ، ولی هنوز سپاه کاشان ، برنامه ای برای اعزام نیروهای داوطلب بسیجی به جبهه ها نداشت . علیرضا با تحقیق و پرس و جو متوجه شد بسیج شهر قم اقدام به ثبت نام و آموزش و سپس اعزام بسیجیان به جبهه می نماید . علیرضا فرصت را از دست نداد و  در اولین فرصت کوله بار سفر را بست و عازم بسیج قم شد . چند روزی آموزش در شهر قم و سپس اعزام به جبهه های جنوب ، علیرضا را به آرزوی خود رسانده بود . علیرضا در اهواز به گروه جنگهای نامنظم سردار رشید ، شهید مصطفی چمران پیوست و عازم مناطق درگیری در محور ابو حمیظه سوسنگرد شد . عملیات آزادسازی سوسنگرد با فرماندهی مستقیم امام خامنه ای و شهید مصطفی چمران و از سوی عناصری از ارتش و سپاه و بسیج ، در ساعت 6 صبح روز دوشنبه 28-8-59 آغاز شد و تا آخرین ساعات پایانی همین روز ، شهر سوسنگرد از دست متجاوزین بعثی آزاد گردید . علیرضا که در نبردهای آزاد سازی شهر حضور مستقیم داشت ، بعد از آزادسازی نیز در خطوط مقدم جبهه ماند تا پاسخگوی حملات مجدد ارتش عراق برای بازپس گیری شهر باشد تا اینکه 2 روز بعد از آزاد سازی شهر و در ظهر روز چهارشنبه 28 -8-59 که مصادف با ظهر عاشورای حسینی بود ، به مقام رفیع شهادت نائل آمدند .
شهید علیرضا جندقیان اولین بسیجی عازم شده به جبهه های نبرد در سال 59 و همچنین اولین شهید بسیجی شهرستان آران و بیدگل می باشند .


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست