تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - چهل و نهمین سال

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: سه شنبه 19 فروردین 1393 18:41
21 فروردین ماه سال 1344 ، صدای رگبار مسلسل  دلاور مردی از خط کویر و شهرستان آران و بیدگل ، خواب شیرین دیکتاتور و طاغوت وقت را به کابوس تبدیل کرد . طاغوت به خیال اینکه رهبری قیام های اعتراضی یعنی حضرت امام خمینی (ره) را به وسیله تبعید از کشور دور ساخته و اینک به واسطه انقلاب سفید خود محبوب دلهای مردم کشورش شده  ، نمی دانست که بغض و کینه یک انقلابی زجر کشیده و محروم ، در خصوصی ترین اقامتگاههای او نیز می تواند ، طعم تلخ مرگ را به او بچشاند .
شهید برگوار رضا شمس آبادی می دانست ، سرانجام عملش در حصار کاخ مرمر ، شهادت است .
چه طاغوت را به درک واصل کند و چه موفق به این کار نشود در حصار بی شمار محافظان ، راهی برای خروج از صحنه ندارد .
ولی او شهادت در راهی را که برگزیده بود انتخاب کرد . در زمان و مکانی که نفس کشیدن نیز اجازه می خواست ، تهور و شجاعت این فرزند کویر ، به هیچ عقل و منطقی باور نمی آمد .
اما این شهید بزرگوار در سیر مبارزات چند ساله خود و  بعد از قیام 15 خرداد حضرت امام و سپس تبعید ایشان ، به این نتیجه رسیده بود که طاغوت باید برود و مرجع تقلید روحانی رهبری کشور را به عهده بگیرد .
این باور انقلابی و اسلامی رضای عزیز و بزرگوار را به سوی خطرناکترین و شجاعانه ترین عمل سوق داد . ابتدا نفوذ به حلقه حفاظتی گارد جاویدان و سپس تصمیم به نابودی طاغوت .
اینک در چهل و نهمین سالگرد این عملیات شهادت طلبانه ، جلسه یادبودی در مسجد محله پدری این شهید بزرگوار برگزار می گردد . یادش گرامی و راهش پر رهرو باد .


http://s5.picofile.com/file/8119386376/93_1_21_%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF_%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D8%B4%D9%85%D8%B3_%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C.jpg
موضوع: مراسم،

جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست