تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - پنجم فروردین 1360 - یاد شهدای بانه گرامی باد-قسمت دوم

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: دوشنبه 13 فروردین 1397 12:31
نزدیک عید شده بود . به علت محدودیت تردد و کمبود نیرو مرخصی نمی دادند . بالاخره تعدادی از آنها که متاهل بودند موفق شدند چند روزی را مرخصی بگیرند .
چند روز اول تعطیلات نوروز را در نزد خانواده هستند و آهنگ مراجعت می کنند . از سقز رد می شوند . گردنه خان را عبور می کنند و نزدیک به بانه هستند که در کمین ضدانقلاب می افتند .
5-1-60 - چهارشنبه
بانه – شهادت علی محمد معظمی – حسین هاشمیان – علی محمد نوذریان
خاطرات شهید حسین شاگردیان – ساعت 3 بعدازظهر امروز حدود 5 کیلومتر مانده به بانه در گردنه خان گروهی از جانبازان اسلام که از اعضای سپاه پاسداران بانه بودند در کمین ضدانقلاب دموکرات می افتند و در همان دقایق اولیه تعدادی از پاسداران به درجه رفیع شهادت نائل می آیند . حسین هاشمیان طاهری – علی محمد معظمی – بیژن شاطریان اعزامی از (تهران یا اراک) – کباوی و غفوریان و علی مشهدی اعزامی از مشهد . چهار نفر از پاسداران هم مجروح می شوند شکرایی فر از نوش آباد – جلیل امانپور از کاشان  و یکنفر از کلاه سبزها که نیروی مخصوص نام دارند و مسئول آموزش ما بود . سید حسین حسینی پناه هم بود که او را در پشت تخته سنگی دیدم . نمی دانستم که هاشمیان ومعظمی هم در این جمع هستند تا اینکه نزدیک غروب بالا سر جنازه آنها رسیدم . هوا روبه تاریکی می رفت و دیگر مجال ماندن نبود چون این موقع اینجا خطرناک بود . شهدا ومجروحین را سریع منتقل کردیم و برگشتیم پایگاه . جیب شهدا را خالی کردیم و کفن کردیم .
امروز اگر فداکاری حسین احمدی و تقی عیاری و قاسم اژدری نبود به طور حتم می توان گفت یا همه بچه ها به دست ضدانقلاب به شهادت می رسیدند و یا به اسارت می رفتند .
جاسه ختم این شهیدان و شهید نوذریان هم در مسجد جامع شهر و هم در پادگان ارتش و هم سپاه برگزار شد .
دو روزی به دلیل وضعیت جوی و نبودن وسیله ،  پیکر مطهر شهدا در سپاه بانه می ماند .
7-1-60-جمعه
از خاطرات شهید شاگردیان – دیروز پیکر شهدا را داخل نایلون گذاشتیم و بعلت بارندگی هلیکوپتر نیامد تا امروز که آنها را با هلیکوپتر منتقل کردیم . دو تا از زخمی ها هم با ماشین به طرف تهران حرکت کردند . امیر عسگری نژاد فرمانده سپاه بانه که بچه کاشان است همراه با شهدا آمد کاشان و خوشبیانی هم که بچه آبپخش آران است و سرباز ارتش دنبال پیکر شهید نوذریان آمد .
شهید هاشمیان در وسایلش 48 عدد تمبر 5 ریالی داشت که ما همراه وسایلش نفرستادیم که یا باید پولش را بدهیم یا خود تمبر را .

پیکر مطهر این شهیدان در تاریخ 8 فروردین 1360 در آران و بیدگل تشییع و به خاک سپرده شد .جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست