تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - سردار شهید عباس دهقانی آرانی - خواب دیدن ائمه علیها سلام و شفای دست مجروح

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: جمعه 8 تیر 1397 00:16
بسم الله الرحمن الرحیم
شهید عباس دهقانی آرانی  متولد اسفند 1344 در شهر آران و بیدگل می باشند . در نوجوانی برای کمک به معیشت خانواده تحصیل را رها و به شغل خیاطی روی می آورند . همگام با مردم در تظاهرات بر علیه طاغوت پهلوی شرکت می نمایند . برای اولین بار در سال 1360 با تعدادی از دوستان به عنوان نیروی رزمی به استان سیستان و بلوچستان اعزام می شوند – در همان سال 60 بعد از ماموریت بلوچستان به جبهه های گیلانغرب اعزام می شود و برای اولین بار در این ماموریت مجروح می گردند . مجددا در اواخر سال 60 به جبهه جنوب اعزام شده و در عملیات فتح المبین شرکت می نمایند و در این عملیات به شدت از ناحیه دست مجروح می شوند . در شبی که بایستی فردا صبح دست ایشان از آرنج به بالا قطع شود با خوابی که از ائمه سلام الله علیها می بینند شفا گرفته و بهبودی حاصل می گردد . ایشان در سال 61 ازدواج نموده و در مهر و آبان 61 در عملیات محرم شرکت می کند .ایشان در همین سال به عضویت سپاه پاسداران در می آیند ولی چون مجددا داوطلب اعزام به جبهه است و مسئولین اجازه نمی دهند ، از سپاه استعفا می دهد تا بتواند آزادانه به جبهه برود . اولین فرزند ایشان(فاطمه) در همین سال 61 به دنیا می آیند . سیزده روز از تولد فاطمه گذشته بود که به جبهه اعزام و در عملیات والفجر مقدماتی شرکت می کند . سال 62 برای خدمت سربازی به ارتش می پیوندند . در دوران خدمت سربازی در جبهه سومار از ناحیه کمر و کتف بر اثر ترکش خمپاره مجروح می شوند . ایشان یکبار نیز طی یک درگیری به اسارت دشمن در می آید اما به لطف خدا و شجاعت و مهارت خود فرار و با کمک نیروهای کرد به خط جبهه خودی بازمی گردد . بعد از اتمام خدمت سربازی ، داوطلبانه به جبهه اعزام و مجددا در منطقه عملیاتی والفجر8  از ناحیه چشم مجروح می شوند . در سال 65 و در منطقه شلمچه و عملیات کربلای 5 شیمیایی می شوند . در سال 66 در عملیات والفجر10 آزادسازی شهر حلبچه شرکت و مجددا مجروح شیمیایی می شوند . شهید بزرگوار دهقانی در خردادماه 1367 و با سمت فرماندهی گروهان از گردان علی ابن ابیطالب علیه السلام طی عملیات بیت المقدس7 در منطقه شلمچه به همراه جمعی از دوستان و یاران از جمله سردار شهید علی آقا اربابی به فیض شهادت نائل می آیند و پیکر مطهر ایشان پس از تشییع در گلزار شهدای امامزاده محمدهلال آران به خاک سپرده می شود .

ماجرای خواب شهید عباس دهقانی و شفا گرفتن دست
شهید عباس دهقانی آرانی طی مرحله سوم عملیات فتح المبین و آزاد سازی سایت های 4 و 5  دو مرتبه از ناحیه یک دست به شدت مجروح شده و به بیمارستانی در دزفول منتقل می شوند . دکترها پس از یک عمل جراحی می خواسته اند روز بعد دست او را از ناحیه آرنج به بالاقطع کنند که شهید دهقانی همان شب خوابی می بیند که به نقل از خود ایشان در اینجا آورده می شود :
پس از عمل جراحی میان خواب و بیداری دیم روی تختی خوابیده ام و دست و پایم پانسمان است . در کنار تختم شهید حسن هوایی نشسته بود به او گفتم حسن جان شما که شهید و من مجروح شده بودم ، این باغ و گلستان کجاست ؟ و شما اینجا چه کار می کنی ؟ به من گفت اینجا بهشت و جایگاه من است و شما به اینجا آمده ای . در این حال دیدم درب اتاقی باز شد و آقایی با چهره ای زیبا وارد  شد . چند قدم جلو آمد و دیدم آقایی دیگر با شال سبز و خوش چهره پشت سر ایشان ایستاده است . من از آن آاقا پرسیدم شما که هستید . فرمود من همان کسی هستم که شما زیاد مرا صدا می زنی من امام سومت امام حسین علیه السلام هستم . از خود بی خود شدم و شروع به گریه کردم و عرض نمودم آقا جان آن آقای دیگر کیست ؟ فرمود آن آقا امام زمانت (عج) است . سپس با اینکه دستم قطع عصب بود آن را بلند کردم و گفتم آقا جان مقداری بیا جلوتر . فرمودند باید برگردم . گفتم آقا جان آنقدر شما را خواندم و صدا زدم اکنون که آمده ای مقداری بیا جلوتر . فرمودند از آن زمانی که تحت عمل جراحی بودی من و آقا امام زمانت بالای سرت بودیم باید برویم جبهه دیگر عزیزان منتظرند . من گریه کنان صدا می زدم و نمی دانم کجا رفتند . فریاد می کردم و بیدار شدم دیدم دکتر و پرستاران بالای سرم هستند گفتند چه شده ؟ گفتم آن آقایان کجا رفتند ؟ گفتند کسی اینجا نبوده . روز بعد دکتر بالای سرم آمد و به پزشکیارش با تعجب گفت ببین شریانش به جریان افتاده و کار می کند . آقای دکتر گفتند عمل دومی که قرار بود انجام دهیم و برای قطع دست دیگر لازم نیست و نامه ای به من دادند برای بیمارستان اختر تهران و به این صورت دستی که باید قطع می شد با عنایت ائمه علیهاسلام یک شبه شفا گرفت .عملیات کربلای5 - شلمچه - ساعاتی قبل از شهادت شهیدان قدیرزاده-جلوداریان-حلاج-منعمیان و بیگانه

جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست