تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - مردادماه 1369 - ورود اولین گروه آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: شنبه 27 مرداد 1397 15:08
26 مرداد ماه 1369 اولین گروه آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از اسارت آزاد و به آغوش میهن و خانواده هایشان بازگشتند .
خانواده - اقوام - دوستان - هم محلی ها و همشهری ها چندین روز انتظار کشیده بودند و بی تاب بودند . مسئولین برای ورود آزادگان که با اتوبوس از مرکز استان (اصفهان) می آمدند برنامه ریزی کرده بودند و اولین قرار گلزار شهدای دارالسلام کاشان بود .
بی تابی چندین روزه مردم ، برنامه ها را به هم می ریخت . شلوغ می شد و هر کسی به دنبال گمشده اش بود . نگاهها به پنجره اتوبوس ها بود و با اولین دیدن فریادهای شادی به هوا می رفت . پدر و مادرها ، همسران و فرزندان آزادگان که از هیجان دیدار نزدیک بود که از حال بروند . پاها و بدن ها به همراه تپش قلب ها می لرزید . منتظر نمی شدند تا اتوبوس توقف کند و کارها بر طبق برنامه پیش برود . از همان پنجره کوچک اتوبوس دلبندشان را بیرون می کشیدند و روی دوش غرق بوسه اش می کردند . یادش به خیر چه لحظاتی از خوشی و سرور
حاج ابوالفضل کریمشاهی را نیز با اینکه تقریبا جثه درشتی داشت از همان پنجره کوچک به بیرون کشیدند . کاری که نمی دانم الان می شود کرد .
یادش به خیر و روحش شاد زنده یاد حاج عباس کریمشاهی بابای مرحوم حاج ابوالفضل هم در میان جمع از خوشی روی پایش بند نیست .
دقایقی کوتاه از فیلم  ورود حاج ابوالفضل کریمشاهی و حاج حسن عابداف در قالب اولین گروه آزادگان در سایت آپارات

[https://www.aparat.com/v/O71j3]
موضوع: سال 1369، آزادگان،

جستجو در وبلاگ
درباره من
در تاریخ معاصر جبهه مقاومت اسلامی به مجموعه ای گفته می شود که از زمان قیام حضرت امام خمینی(ره) با قبول رهبری ایشان آغاز و با زعامت امام خامنه ای حفظه الله ادامه و انشاالله تا قیام و ظهور حضرت حجة ابن الحسن العسکری اروحنا فداء ادامه خواهد داشت . تهیه - ثبت و انتشار اسناد تمامی این سالها را از وظایف خود می دانیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست