تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - با یاد و گرامیداشت شهداء و ایام الله 17 شهریور 1357

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: شنبه 17 شهریور 1397 13:28

دوشنبه 13 شهریور 1357 روز عید فطر بود . در طول ماه مبارک رمضان ، تظاهرات و اعتراضات مردمی در شهرها ادامه داشت . تعداد زیادی از انقلابیون در طول ماه رمضان به شهادت رسیده بودند . طاغوت علاوه بر کشتار مردم ، به ترفندهای زیادی برای از شور انداختن مردم اقدام کرد .  هویدا را مجبور به استعفا از نخست وزیری کرد و شریف امامی را آورد . دولت دستور تعطیلی قمارخانه و کاباره ها را صادر کرد . چاپ تصاویر جنسی و قبیح را در نشریات ممنوع اعلام کردند .
 امام پیام داد مردم فریب این اعمال را نخورند ، شیطان به دنبال به دست آوردن فرصت است . راهپیمایی بزرگ عید فطر در تهران و سراسر کشور برگزار شد . امام دو روز بعد پیامی خطاب به ملت صادر نمود و وعده نزدیکی پیروزی را داد :
 ((مطمئن باشید به امید خدا پیروزی و سرافرازی نزدیک است. پس از ماه رمضان گمان نشود که تکلیف الهی فرقی کرده است. تظاهرات کوبنده برای رسیدن به هدف اسلامی عبادتی است که روزها و یا ماه ها را در آن اثری نیست چرا که هدف نجات ملت است اجرای عدالت اسلامی و برقراری حکومت الهی بر پایه محکم عدل است))
طاغوت برای شدید ترین مقابله با مردم آماده شد . نقشه کشتار و قتل عام بزرگی را کشیده بود . صبح جمعه پیام حکومت نظامی از همان ساعت را اعلام کرد ، در حالی که مردم در خیابان ها بودند . اگر می خواست مردم را مطلع کنند شب قبل این پیام را صادر کرده بود ، هر چند باز مردم به آن توجهی نمی کردند .
و به این ترتیب بود که با نقشه ای شوم و وحشیانه در روز جمعه 17 شهریور ، صدها نفر از مردم را در سراسر کشور به خاک و خون کشانید . روزنامه های طاغوت فقط شهدای تهران را 95 نفر اعلام کرد

روزنامه رستاخیر ، روزنامه رسمی طاغوت ، یک روز قبل از کشتار 17 شهریور57

روزنامه رستاخیر ، روزنامه رسمی طاغوت ، یک روز قبل از کشتار 17 شهریور57صفحه اول روزنامه های رستاخیز-کیهان و اطلاعات   روز بعد از کشتار 17 شهریور 57
صفحه اول روزنامه های رستاخیز-کیهان و اطلاعات - روز بعد از کشتار 17 شهریور 1357

شهید علی خدمتی - شهید محمدرضا عبداللهی

گرامی باد یاد و خاطره شهدای بزرگوار 17 شهریور 1357 شهر آران و بیدگل ، شهیدان علی خدمتی و محمدرضا عبداللهی


جستجو در وبلاگ
درباره من
در تاریخ معاصر جبهه مقاومت اسلامی به مجموعه ای گفته می شود که از زمان قیام حضرت امام خمینی(ره) با قبول رهبری ایشان آغاز و با زعامت امام خامنه ای حفظه الله ادامه و انشاالله تا قیام و ظهور حضرت حجة ابن الحسن العسکری اروحنا فداء ادامه خواهد داشت . تهیه - ثبت و انتشار اسناد تمامی این سالها را از وظایف خود می دانیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست