تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - با یاد و گرامیداشت شهداء و ایام الله 17 شهریور 1357

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: شنبه 17 شهریور 1397 14:28

دوشنبه 13 شهریور 1357 روز عید فطر بود . در طول ماه مبارک رمضان ، تظاهرات و اعتراضات مردمی در شهرها ادامه داشت . تعداد زیادی از انقلابیون در طول ماه رمضان به شهادت رسیده بودند . طاغوت علاوه بر کشتار مردم ، به ترفندهای زیادی برای از شور انداختن مردم اقدام کرد .  هویدا را مجبور به استعفا از نخست وزیری کرد و شریف امامی را آورد . دولت دستور تعطیلی قمارخانه و کاباره ها را صادر کرد . چاپ تصاویر جنسی و قبیح را در نشریات ممنوع اعلام کردند .
 امام پیام داد مردم فریب این اعمال را نخورند ، شیطان به دنبال به دست آوردن فرصت است . راهپیمایی بزرگ عید فطر در تهران و سراسر کشور برگزار شد . امام دو روز بعد پیامی خطاب به ملت صادر نمود و وعده نزدیکی پیروزی را داد :
 ((مطمئن باشید به امید خدا پیروزی و سرافرازی نزدیک است. پس از ماه رمضان گمان نشود که تکلیف الهی فرقی کرده است. تظاهرات کوبنده برای رسیدن به هدف اسلامی عبادتی است که روزها و یا ماه ها را در آن اثری نیست چرا که هدف نجات ملت است اجرای عدالت اسلامی و برقراری حکومت الهی بر پایه محکم عدل است))
طاغوت برای شدید ترین مقابله با مردم آماده شد . نقشه کشتار و قتل عام بزرگی را کشیده بود . صبح جمعه پیام حکومت نظامی از همان ساعت را اعلام کرد ، در حالی که مردم در خیابان ها بودند . اگر می خواست مردم را مطلع کنند شب قبل این پیام را صادر کرده بود ، هر چند باز مردم به آن توجهی نمی کردند .
و به این ترتیب بود که با نقشه ای شوم و وحشیانه در روز جمعه 17 شهریور ، صدها نفر از مردم را در سراسر کشور به خاک و خون کشانید . روزنامه های طاغوت فقط شهدای تهران را 95 نفر اعلام کرد

روزنامه رستاخیر ، روزنامه رسمی طاغوت ، یک روز قبل از کشتار 17 شهریور57

روزنامه رستاخیر ، روزنامه رسمی طاغوت ، یک روز قبل از کشتار 17 شهریور57صفحه اول روزنامه های رستاخیز-کیهان و اطلاعات   روز بعد از کشتار 17 شهریور 57
صفحه اول روزنامه های رستاخیز-کیهان و اطلاعات - روز بعد از کشتار 17 شهریور 1357

شهید علی خدمتی - شهید محمدرضا عبداللهی

گرامی باد یاد و خاطره شهدای بزرگوار 17 شهریور 1357 شهر آران و بیدگل ، شهیدان علی خدمتی و محمدرضا عبداللهی


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست