تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - سردار شهید سید علیرضا بنی طباء

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: پنجشنبه 29 مهر 1389 12:35

هورالهویزه و هورالعظیم و اروندرود و جزیره مجنون و شبه جزیره فاو ، روزگاری و در جریان عملیات های بدر و خیبر و والفجر8  ، رزمگاه دلاورمردان غیوری از یگان های دریائی و گردان های قایق سوار سپاه پاسداران بوده است .
فرزندان دلاور خمینی کبیر ،بی باکانه پس از مواجهه و ستیز با موج و گرداب و نیزار و چولان و شگافتن سینه آبها چنان بر لشکر اهریمنی صدام یورش می بردند که تاریخ همچون این شیران صف شکن و شب شکن و دشمن شکار را به چشم خود ندیده و نخواهد دید .
سردار محجوب و محبوب ، شهید سید علیرضا بنی طباء فرمانده گردان کوثر ( یگان دریائی لشکر 8 نجف اشرف ) از جمله آن نام آورانی است که پیروزی در عملیات های آبی خاکی دوران دفاع مقدس مرهون رشادت ها و شجاعت های او و همرزمانش می باشد .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876480001.jpg
سردار شهید سید علیرضا بنی طباء فرزند آقا عباس بنی طباء متولد بهمن ماه 1342 در منطقه بیدگل از شهرستان آران و بیدگل می باشد .
این شهید بزرگوار در دامان گرم و پر مهر و محبت پدر و مادری رشد و نمو یافت که مجدانه در پی تربیت دینی ، اخلاقی و فرهنگی او بودند .شرکت در کلاس های قرآنی و مذهبی و عضویت در کتابخانه و فعالیت های دینی از علائق دوران نوجوانی این شهید بزرگوار بود .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876476853.jpg
سال 1354 -جشن پایان دوره مکتب قرآن از آران به طرف حسینیه مختص آباد بیدگل - سید علیرضا بنی طبا پرچمدار سمت چپ

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876540401.jpg
شهیدان عباس رزاق پور و سید علیرضا بنی طبا در دوران نوجوانی خود

با اوج گرفتن مخالفت های مردمی بر علیه طاغوت پهلوی ، سید علیرضا نیز به خیل سربازان جان برکف امام خمینی پیوست و با توزیع اعلامیه و دیوار نویسی و حمل پلاکارد ، نقش خود را به خوبی و به نحو احسن در این زمینه  ایفا نمود .
با پیروزی انقلاب و سنگین تر شدن وظائف انقلابی جوانان در پاسداری و حفظ دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران ، سید علیرضا هجرت جهادگونه خود را با اعزام به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آغاز نمود .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876476865.jpg

با آغاز جنگ تحمیلی مشتاقانه به صفوف مجاهدان پیوست و با طی دوره های آموزش نظامی در سال 60 ، به مناطق جنگی اعزام گردید .
ایشان از سال 61 به بعد و در طی عملیات محرم و آشنائی با سردار شهید صنعتکاران ، به لشکر 8 نجف اشرف پیوست و تا زمان شهادت نیز در همین لشکر انجام وظیفه نمود .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876481083.jpg
شهیدان مختصی -صلاحی پور - بنی طبا و مرحوم صباغیان در این تصویر دیده می شوند .

سید علیرضا که با شرکت در گردان های پیاده تجربیات فراوانی کسب نموده بود ،به واسطه رشادت و ایمان خاصی که داشت ،جذب واحد تخریب لشکر شد . تخریب چیان زمان جنگ از سر آمدان و دست چین شده های نیروهای رزمی در یگان ها بودند .
سید علیرضا علاوه بر حضور در مناطق رزمی و شرکت در عملیات ها ، در سنگر علم و دانش نیز چهره ائی گوشا و نمونه بود . او از فرهنگیان با اخلاق و شاخص شهر بود .این چهره دوست داشتنی و محبوب نزد همکاران و دانش آموزان ،اسوه و الگوئی در تلفیق علم و جهاد بود .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876476864.jpg

این سردار بزرگ علیرغم برخورداری از نعمات مادی مانند شغل ،خانواده خوب ، وسیله نقلیه و امکاناتی دیگر ، ازهمراهی و هم پیمانی با سرداران و فرمانده هان  شهید همشهری خود مانند شهید مصطفی امیدی ، شهید عباس صلاحی پور ، شهید ناصر شاهمیرزائی ، شهید علی محمد اربابی غافل نمی شد و در اولین فرصت ممکن برای حضور و نقش آفرینی در عملیات ها خود را به لشکر می رساند .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876480015.jpg

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876481071.jpg
شهیدان عباس صلاحی پور و سید علیرضا بنی طبا

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876481082.jpg
سرداران شهید سید علیرضا بنی طبا و علی محمد اربابی

این شهید بزرگوار که از زمان اجرای عملیات بدر به یگان دریائی لشکر آمده بود ، بر اثر ابراز لیاقت و شایستگی به عنوان فرمانده گردان کوثر منصوب گردید و با همین سمت در عملیات والفجر 8 و تصرف شبه جزیره فاو شرکت نمود .
عبور از رودخانه خروشان و وحشی اروند رود و حمله به خطوط دشمن از مشکلترین و پیچیده ترین عملیات های دوران دفاع مقدس بود که نقش یگان های دریائی در این نوع عملیات بسیار چشمگیر بود .
سید علیرضا که علاوه بر فرماندهی گردان قایقی لشکر در شروع عملیات ، به واسطه طولانی شدن پاتک های سنگین ارتش عراق در فاو برای عقب راندن لشکرهای سپاه ، در مقطعی به عنوان مسئول محور لشکر در خط پدافندی و دفاعی فاو برگزیده شد .مدیریت قوی و انقلابی این سردار بزرگوار در دفاع از خطوط پدافندی لشکر موجب شکست سنگین ترین ضد حمله های ارتش عراق شد .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876480003.jpg
آبهای هورالهویزه
این سردار عالی رتبه و عالی مقام که حضورش در خطوط مقدم نبرد با خطرات فراوانی همراه بود ، همواره از طرف فرماندهی محترم لشکر سردار شهید حاج احمد کاظمی از این کار نهی می شد و به او دستور ماندن در قرارگاه لشکر را می داد ، ولی شور ودلداگی و حس همراهی با بسیجیان فداکار همیشه او را به خطوط مقدم نبرد می کشاند .
این عاشق وارسته و شاگرد مکتب خمینی که زندگی سراسر جهاد و  تلاشش در راه آرمان های اسلامی و انقلابی  بود ، بعد از سالها فداکاری و رشادت ، نهایتا در یکی از آتش باریهای سنگین توپخانه های ارتش عراق در خطوط مقدم عملیات والفجر8 به خیل دوستان شهیدش پیوست . روحش شاد و راهش پر رهرو باد .
مزار شریف این اولاد فاطمه سلام الله علیها در گلزار شهدای امامزاده حسین بیدگل می باشد .

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876481084.jpg
پیکر پاک سردار شهید عباس صلاحی پور بر فراز دستان امت حزب الله

http://saznegar.20upload.net/files/sh7/12876481085.jpg
مراسم تشییع جنازه باشکوه سردار شهید سپاه اسلام سید علیرضا بنی طبا در خیابان های بیدگل

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
انشاالله اگر عمری باقی بود ، با تکمیل تر شدن تحقیقاتمان در خصوص این شهید سعید ، با راه اندازی وبلاگی مخصوص بیشتر به زندگی و مرام این عزیز خواهیم پرداخت .


جستجو در وبلاگ
درباره من
در تاریخ معاصر جبهه مقاومت اسلامی به مجموعه ای گفته می شود که از زمان قیام حضرت امام خمینی(ره) با قبول رهبری ایشان آغاز و با زعامت امام خامنه ای حفظه الله ادامه و انشاالله تا قیام و ظهور حضرت حجة ابن الحسن العسکری اروحنا فداء ادامه خواهد داشت . تهیه - ثبت و انتشار اسناد تمامی این سالها را از وظایف خود می دانیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست