تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - سردار دلاور سپاه اسلام شهید محمد جندقیان-2

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: شنبه 22 آبان 1389 22:22
سردار پس از پایان اولین ماموریتش در شرق و جنوب شرقی کشور که همراه با تجارب بسیار ارزنده جنگی بود ، مجددا در پائیز سال 60 به همراه دوستان صمیمی خود سردار شهید عنایتی و  فرمانده شهید صلاحی پور ، به مناطق جنگی غرب کشور یعنی گیلانغرب و منطقه شیاکوه و داربلوط اعزام گردید .

http://up.iranblog.com/images/42dus66ws6fcf7hp45q3.jpg
از چپ سردار شهید جواد عنایتی - سردار شهید محمد جندقیان

http://up.iranblog.com/images/cfnkobjvvfmvit35pm7f.jpg
سنگرهای خطوط دفاعی جبهه داربلوط و شیاکوه شهیدان جندقیان - عنایتی و صلاحی پور

در اوایل سال 61 با اعزام به خطوط نبرد در مناطق جنوب ، طی عملیات پیروز مندانه بیت المقدس ، رشادت ها و فداکاریهای فراوانی به یادگار گذاشت و پس از زخمی شدن به عقب منتقل گردید . داغ فراق دوستان شهیدش که در همین عملیات به شهادت رسیدند ، درد جراحت را برای او صد چندان کرده بود . شهیدان علیرضا کریمشاهی ، ابوالفضل الماسی ، مهدی جندقیان و محمد فتح قریب از جمله همرزمان شهیدش در این عملیات بودند .

http://up.iranblog.com/images/kbdiifwhjaigllmezs0.jpg
تعدادی از بچه های بیدگل در عملیات بیت المقدس -شهیدان جندقیان - مصطفویاصیلیان و احمد فتح قریب در تصویر دیده می شوند

http://up.iranblog.com/images/9lwlfqcjy2cg6me7q5c.jpg
تعدادی از بچه های بیدگل در عملیات بیت المقدس . شهیدان جندقیان - مصطفوی و  محمد فتح قریب در عکس دیده می شوند.

سال 61 سال اوج گیری فعالیت های گروههای مسلح ضدانقلاب سازمان یافته توسط رژیم صدام در مناطق شرق و جنوب شرقی کشور بود . از این روی حضور فعالانه نیروهای عملیاتی سپاه پاسداران بیش از پیش احساس می شد . محمد که از یک طرف دل در گرو همراه بودن با همرزمانش در جبهه های جنوب داشت ، از طرفی دیگر به حکم وجدان واحساس مسئولیت ، سخن فرماندهان مناطق بلوچستان را در پیش روی داشت که از مظلومیت و شرایط سخت و حساس آن نواحی با محمد می گفتند و او را به آنجا می خواندند تا یاریشان کند .بعد از یک دوره التهاب آور ، سردار آهنگ کوچی دوباره به مناطق عملیاتی شرق کشور را نمود .

http://up.iranblog.com/images/nwv4jajake03ntsjnnfj.jpg
فرماندهی محمد در راءس گروههای گشتی ، در مناطق ایرانشهر ، سراوان و پیشین که با شجاعت های منحصر به فرد او همراه بود ، عرصه را بر گروههای مسلح ضد انقلاب و کاروان های مواد مخدر تنگ نمود . از همین ایام بود که به تدریج آوازه تهور و بی باکی این سردار در تمامی مناطق بلوچستان جنوبی از خاش و ایرانشهر گرفته تا سراوان و نیکشهر و چابهار پیچید .
حالا دیگر نام محمد جندقیان ، لرزه بر اندام سران ضد انقلاب می انداخت و قوت قلب و روحیه برای دوستانش  در جنگهای سخت چریکی در کوهستانها و بیابان های منطقه بود .
به پاس رشادت و لیاقت هایش به فرماندهی سپاه راسک و قرارگاه سلیمان خاطر منصوب شد و دیری نپائید که به عنوان فرمانده عملیات به سخت ترین و صعب العبورترین مناطق مرکزی بلوچستان ، یعنی شهرستان نیکشهر گمارده شد .در همین دوران از کوههای جبال بارز گرفته تا رشته ارتفاعات مکران و لاشار و آهوران جولانگاه مبارزه او با ضد انقلاب مسلح گردید .

http://up.iranblog.com/images/heou19u6q7s5zp7jse0y.jpg

گروه موسوم به جنبش مجاهدین بلوچستان ایران(جمبا) که از سال 58 با حمایت سرویس های اطلاعاتی و نظامی بیگانه تاسیس و در منطقه بلوچستان ایران به فعالیت های نظامی و سیاسی می پرداخت ، در آن سال ها به بزرگترین معضل امنیتی منطقه بلوچستان ایران تبدیل شده بود .
محمد خان میرلاشاری(نماینده مجلس شورای ملی طاغوت) به عنوان اولین فرمانده این گروه ، که با استقرار در منطقه لاشار ،به تبلیغ وتسلیح و جذب نیرو مشغول شده بود و اهدافی را مورد حملات خود قرار می داد ،طی یک عملیات تعقیب و گریز حماسی و به یاد ماندنی توسط سردار شهید محمد جندقیان (در آینده به آن خواهیم پرداخت) به همراه نیروهایش از مرز متواری و به خاک پاکستان پناهنده شد . پس از مدتی جمبا با سازماندهی مجدد تحت رهبری بهرام خان شیرانی ،وارد مناطق مرکزی بلوچستان و شهرستان نیکشهر شد . بهرام خان شیرانی و جنبش جمبا  نیز مانند رهبر قبلی  ، مورد ضربات خرد کننده سردار و نیروهایش قرار گرفت و تقریبا در پایان سال 67 دیگر اثری از جنبشی به نام جمبا در بلوچستان ایران یافت نمی شد . در آن مقطع رشادت و دلاوری سردار ، که به همراه عشایر بسیجی نیکشهر ، یکی از بزرگترین معضلات امنیتی در منطقه را به سرپنجه شهامت و تدبیر خود برطرف نموده بودند ،زبانزد عام وخاص بود .

http://up.iranblog.com/images/5jchge1epzk8hsdvjh75.jpg
سرداران شهید علی معمار و محمد جندقیان در وسط تصویر دیده می شوند .

عملیات برون مرزی در عمق 100 کیلومتری خاک پاکستان (مشروح آن در آینده) و منفجر نمودن دستگاه چاپ اسکناس های تقلبی توسط سردار محمد جندقیان و سه نفر دیگر از نخبگان عملیاتی سپاه ، از دیگر  تلاش های ایثارگرانه این سردار در مقام فرماندهی عملیات سپاه نیکشهر می باشد .

http://up.iranblog.com/images/8flpmt13cnzoiu7dm.jpg
سال 1367 - منطقه عملیاتی بنت از توابع نیکشهر . سردار شهید جندقیان و سعید عنایتی در تصویر دیده می شوند .

در سال 68 و با تدبیر فرماندهی وقت سپاه دهم نبی اکرم (ص) سردار حاج حسین دقیقی ، یگان آفندی تیپ الزهراء(س) در منطقه نصرت آباد زاهدان تشکیل و سردار شهید جندقیان به سمت فرماندهی عملیات و جانشین تیپ منصوب گردید . سردار در این مقطع یعنی سال های 68 تا 73 با اجرای عملیاتهای متعدد در رشته ارتفاعات پیرسوران،رودماهی و دشت سمسور ،سران اصلی ضدانقلاب و باندهای قاچاق مواد مخدر مانند حاج بلوچ شه بخش ، محمد شعلی بر ، عباس ناروئی و حمید نهتانی را مجبور به از هم پاشاندن پایگاهها و فرار به مناطق افغانستان کرد . ضد انقلابی که به مدت سی سال با تسلط و نفود در مناطق صعب العبور شهرستان زاهدان ،آزادانه به جرم و جنایت مشغول بودند ، نمی دانستند که سرداری از آنسوی کشور و شهری مانند آران و بیدگل خواهد آمد و طومار زندگی آنها را برخواهد چید .
این سردار دلاور و شجاع که امنیت بخشی در سطح وسیعی از استان های سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان ، مرهون لیاقت ها وایثارگری هایش می باشد ، در آبان ماه سال 1373 و طی عملیات یا فاطمه الزهرا (س) در رشته ارتفاعات شهرستان کهنوج ، که بر علیه باند شرور معدوم و خبیث عید محمد بامری (عیدوک) و  کامران سابوکی ، طراحی شده بود ، به آرزوی دیرینه خود که شهادت در ایام سوگواری حضرت فاطمه کبری سلام الله علیها باشد  نائل آمد .روحش شاد و راهش پر رهرو باد .

http://up.iranblog.com/images/6kd5to7sw5ljtkw7914k.jpg

از آنجا که روایت نزدیک به 15 سال سنگرنشینی و مجاهدت ان سردار ، نیاز به کتاب های متعدد با قلم نویسندگانی متعهد ومتبحر دارد ، از همگان خصوصا خانواده محترم سردار پوزش فراوان می خواهم .


نمایش نظرات 1 تا 30
جستجو در وبلاگ
درباره من
در تاریخ معاصر جبهه مقاومت اسلامی به مجموعه ای گفته می شود که از زمان قیام حضرت امام خمینی(ره) با قبول رهبری ایشان آغاز و با زعامت امام خامنه ای حفظه الله ادامه و انشاالله تا قیام و ظهور حضرت حجة ابن الحسن العسکری اروحنا فداء ادامه خواهد داشت . تهیه - ثبت و انتشار اسناد تمامی این سالها را از وظایف خود می دانیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست