تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - او یک استثناء بود

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: یکشنبه 22 آبان 1390 09:44
ساده بود و بی ریا . شجاع بود و مخلص . خوش برخورد بود و خوش مرام .  قوت قلب همرزمان بود و ضد انقلاب از حضورش بیمناک . شجاعت و خطر پذیریش همیشه موجب دلواپسی و نگرانی دوستان بود . بلوچ ها به دلیل اخلاق نیکو و شجاعتش او را می ستودند . عشایر بلوچ عاشقش بودند و این عشق تا لحظه شهادت ادامه داشت . آخرین ماموریت رزمی را سردار با همین بلوچ ها رفت و با هم به دیدار معبود رفتند . آنها پیمان خون با هم امضاء کرده بودند و این همان چیزی بود که دشمنان را در آن سوی مرزها نگران می کرد . این یعنی نقشه تفرقه و تجزیه در بلوچستان نقش بر  آب است .
13 سال و به صورت شبانه روز ،  انجام ماموریت های رزمی و 13 سال اسلحه به دوش در کویر و کوه و دشت از او یک اسطوره ساخته بود . اسطوره گمنامی که حتی خانواده و همسایگان و بستگان و همشهریانش نیز او را به قدر لیاقتش نمی شناختند و نمی شناسند .
  در میان شهدای سرافراز و رزمندگان کشور ، با این سابقه رزمی و حضور مستقیم در اجرای ماموریت های نطامی نداریم . او از بسیاری جهات یک استثناء بود .
  از سال 60 که با سنی زیر 18 سال به عنوان یک بسیجی تک ور و تک تیرانداز  عازم میدان های سخت رزمی شد تا سال 73 که با حدود 30 سال سن در کسوت سپاهی با مسئولیت فرماندهی عملیات تیپ سلمان ، اوج گرفت و مدال لیاقتش را از حضرت دوست دریافت نمود ، همیشه در نوک پیکان و جلودار سخت ترین عملیات های خطرناک رزمی  بود .
او جزو نوابغ و نوادر میدان های عملیاتی بود .متخصص جنگ های ضد چریکی و نامنطم بود . فرمانده عملیاتی که سرستون بودن و قبول اولین خطر درگیری ها و تقابل با دشمن را به در ستاد بودن و طراحی و هدایت نیرو ترجیح می داد .
17 سال قبل و در پائیز 73 و در اینچنین روزهائی ، آخرین گام های استوارش  دژهای ضدانقلاب در کوههای جبال بارز را بر سرشان خراب کرد و  خود نیز  مزد جهادش را دریافت نمود که به حق مزد جهاد شهادت است .
  ارتفاعات جبال بارز در نقطه مشترک سه استان کرمان ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ، و در منطقه عمومی کهنوج ، سالیانی بود که به دژ و مخفی گاه شرور منطقه  ، کامران سابوکی  و همدست شرورش عید محمد بامری (عیدوک) تبدیل شده بود .
 منطقه ای که به دلیل صعب العبور بودن و بعد مسافت ، تبدیل  به پناهگاه مستحکمی برای گروه شروری گشته بود که ناامنی راهها ،  قاچاق مواد مخدر ، سرقت و راهزنی ، آدم ربائی ، اجحاف و ظلم به مردم و احیای سنت خان و خان بازی در منطقه از نمونه  فعالیت های ضد امنیتی آنها بود .
این گروه که با جمع آوری صدها مرد مسلح ، امکان نفوذ و کنترل منطقه را از حکومت سلب نموده بودند ، در خواب هم نمی دیدند ، مجاهد و فرماندهی مخلص و شجاع  به نام سردار محمد جندقیان به همراه همرزمان خود ، پای به ارتفاعات جبال بارز بگذارند و بساط چندین ساله ظلم و اجحاف و غارت آنها را بر هم زده و آنها را از صفحه روزگار محو نمایند .
دو روز قبل مراسم سالگرد این مجاهد اسطوره ای شهرمان بود و دیشب نیز توفیق یافتیم به اتفاق دوستان و همرزمان سردار در محضر مادر غیور و برادران بزرگوار ایشان باشیم .
او یک اسطوره بود . او یک استثناء بود . او مایه مباهات و افتخار شهر ماست .
عکس های زیر مربوط به یک سال قبل از شهادت سردار در همان منطقه شهادت است که برای شناسائی با لباس مبدل به منطقه رفته بودیم و من موفق شدم با یک دوربین فیلمبرداری هندی کم چند دقیقه ای فیلم تهیه کنم و کیفیت پائین تصاویر به دلیل برداشت از روی فیلم عکس ها می باشد .


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست