تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - شهید صالح سمیعی نژاد (آتش پور)

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: یکشنبه 16 بهمن 1390 11:45
صالح در 25 بهمن ماه سال 1336 در محله سلمقان بیدگل به دنیا آمد . فقر و تنگدستی عمومی مردم در آن سال ها ، صالح را نیز مانند بسیاری دیگر از درس و مدرسه محروم کرده بود .
صالح از همان کودکی برای کمک به وضعیت معیشتی خانه پدری مجبور به کار قالیبافی شد . امامحرومیت های مادی و سختی معیشت خانواده ها در آن سال ها ، آنها را از تربیت دینی فرزندان غافل نمی کرد . صالح نیز از همان سال ها با مسجد و نماز و قرآن و هیئات مذهبی خو گرفته بود و علیرغم بی سوادی ، روح بلند و منش انسانی داشت . 10 ساله بود که بالاخر موفق شد در کنار قالی بافی ، در کلاس های شبانه هم  مشغول تحصیل شود و با هر سختی مدرک ششم ابتدائی را اخذ نماید .
هفده ساله بود که با دختر عمویش وصلت نمود و علیرغم تمامی مشکلات و سختی ها ، به دلیل روحیه و اخلاق خاص خود ، زندگی گرم و همراه با مهر و صفائی را آغاز نمودند .
سال 1355 لیلا اولین فرزندش شش ماهه بود که صالح عازم خدمت سربازی شد . پایان خدمت سربازیش بود که روزهای اوج انقلاب هم رسیده بود . انقلاب که پیروز شد ، صالح هم بخشی از وقت زندگی خود را وقف حضور در صحنه های مختلف انقلاب کرد و با تشکیل بسیج به عضویت آن در آمد .
جنگ تحمیلی که آغاز شد ، غیرت و همت و ایمان صالح اجازه نداد که زن و بچه و زندگی مانع از انجام وظیفه دینی اش شود و از این زمان تا وقت شهادت ، لحظه ای درنگ و غفلت را جایز  ندانست . صالح درعملیات های متعددی شرکت نمود . شجاعت و مهربانی دو خصلت بارز صالح بود که  باعث شده بود دوستان و همرزمانش شیفته او باشند .
عملیات خیبر در اسفند 62 به پایان رسید ه بود و صالح علیرغم اینکه پدر سه فرزند بود و آنها را از صمیم قلب دوست می داشت و دلتنگی های دو طرفه حضور در جبهه ها را بسیار سخت می کرد بازهم به خود اجازه نداد که صحنه را خالی کند . وظیفه ایمانی و روح جهادی صالح را بعد از عملیات خیبر در جبهه ماندگار کرد .
در آخرین مرخصی که صالح به شهر و نزد خانواده و دوستان آمده بود ، بی قراری صالح بر همه مشخص شده بود . صالح در این آخرین روزهای مرخصی از شهید و شهادت گفت و از همه حلالیت طلبید . او آماده شهادت شده بود و خانواده را نیز آماده این ماجرا کرد . دل و روحش دیگر تاب ماندن در قفس خاکی را نداشت . او از جانب حضرت دوست برای یک میهمانی خونین دعوت شده بود و صالح از جان و دل  این دعوت را پذیرفته بود .
 در بهار سال 63  گردان حضرت امام محمد باقر علیه السلام از لشکر 14 حضرت امام حسین علیه السلام ، خط پدافندی پاسگاه زید را تحویل گرفت و در همین ماموریت پدافندی و در تاریخ 13 خرداد 1363 مصادف با سوم ماه مبارک رمضان بود که صالح در سن 27 سالگی مزد جهاد و ایمان و لیاقت خود را گرفت .
لیلا و ریحانه و حمیدرضا دردانه های دوست داشتنی صالح موقع شهادت بودند .


دوستان و بچه های محله سلمقان به همراه صالح در زمان عملیات محرم - آبان 61 - شهید صالح سمیعی نژاد نفر دوم نشسته از سمت چپمانور نیروهای بسیج - سال 61 - محوطه بین گلزار امامزاده هادی و خیابان شهداء - شهید صالح نفر اول ردیف دوم


شهرک دارخوئین - سال 63


خرداد ماه 1363 - خیابان سلمقان - تشییع جنازه شهید صالح سمیعی نژادخرداد ماه 1363 - بیدگل - گلزار هفت امامزاده - مرحومین حضرت آیت الله یثربی و حجه الاسلام اقدسی در مراسم نماز و تدفین شهید صالح سمیعی نژاد

فرازهائی از وصیتنامه شهید

در صورت امکان دوست دارم حضرت آیت الله یثربی نماینده امام و امام جمعه محترم کاشان به جنازه ام نماز بگذارد ، چون افتخار داشته ام مدتی در منزل آن حضرت انجام و ظیفه نمایم .

 

پروردگارا ؛ تو خود می دانی که من فقط به فرمان رهبر عزیزم و به عشق زیارت کربلای حسین مظلوم  و به وظیفه ای که داشته ام به جبهه آمده امخدایا مرا ببخش و مرگ مرا شهادت در راه خودت قرار بده

شهید صالح سمیعی نژاد(آتش پور) در گلزار شهدای هفت امامزاده بیدگل مدفون می باشند .


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست