تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - عملیات رمضان - بخش اول

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: پنجشنبه 22 تیر 1391 23:53
ساعت 21/30 دقیقه 22 تیرماه 1361 - قرارگاه کربلا - اعلام رمز آغاز مرحله اول عملیات رمضان :
(( بسم الله القاصم الجبارین - یا صاحب الزمان ادرکنی ))

...............
وقتی 50 روز قبل از آغاز عملیات رمضان ، رویای خبیثانه جنایتکار بعثی ، تبدیل به کابوسی همیشگی برای او  ، حتی تا پای چوبه اعدام ، گردید و لشکریان پرنخوت و تجاوزکار بعثی ، در پی تکبیر و حماسه آفرینی رزمندگان سپاه اسلام ، مجبور به فرار و عقب نشینی شدند ، لحظات سرنوشت ساز و هراسناکی در اردوی کفر برقرار شد و تنها یک یا حسین دیگر برای اضمحلال قطعی رژیم بعثی نیاز بود .
اما به دلایلی چند همچون نمایش فریبکارانه صلح طلبی صدام و بازتاب جهانی آن ، تردید در ادامه جنگ در خاک عراق و حمله نظامی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و توجه قوای نظامی ایران به آن سو ، فرصت با ارزش چندین روزه ای را نصیب ارتش بعثی نمود تا به ساخت استحکامات و  تعبیه موانع متعدد فیزیکی در برابر قوای اسلام نماید .
هرچند حضرت امام خمینی (ره) از همان ابتدا به فریبکاری صدام اشاره نمود و مسئولین اعزام نیرو به لبنان را سفارش به هشیاری نمود ، ولی آنچه که نباید می شد انجام شد ، تا اینکه بالاخر حضرت امام با صراحت و روشنگری افزونتری فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد و اینگونه شد که مجددا نگاه فرماندهان و مسئولین به جبهه های جنگ جدی تر شد . ولی فرصت از دست رفته اثرات خود را بر ساختار فیزیکی خطوط نبرد گذاشته بود .
دشمن با درک موقعیت استراتژیک شهر بصره و تشخیص توجه رزمندگان اسلام به تهدید این شهر و تاثیر آن در سرنوشت نهائی جنگ و حزب بعث ، بعد از عقب نشینی از خرمشهر و به صورت شبانه روزی و با استفاده از کارشناسان نظامی دیگر کشورها ، اقدام به ساخت و تقویت انواع و اقسام استحکامات نظامی در چندین رده در منطقه مابین اروند رود در جنوب تا طلائیه در شمال نمود . احداث خاکریزهای مثلثی معروف در جبهه های زید و کوشک ، دژها و خاکریزهای چندردیفه در شلمچه ، تقویت کانال ماهی ، آب انداختن در منطقه شلمچه ، تعبیه میدان های مین چند ردیفه در سراسر خطوط ، نمونه ای از اقدامات دشمن در ساخت استحکامات پدافندی در یک مقطع کمتر از 2 ماهه بود .

جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست