تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - عملیات رمضان - بخش سوم

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: شنبه 24 تیر 1391 18:44
عملیات رمضان تقریبا به مدت دو هفته و در 5 مرحله ادامه داشت . چهار قرارگاه فتح - نصر - فجر و قدس که تحت امر قرارگاه مرکزی و مشترک کربلا بودند ، با در اختیار گرفتن یگان هائی از ارتش و سپاه در این نبرد 5 مرحله ای شرکت نمودند .
رزمندگان شهرستان آران و بیدگل در مراحل اول و  دوم و پنجم  عملیات مشارکت داشتند . این نیروها بخشی از زمان اعزام عملیات بیت المقدس هنوز در منطقه باقی مانده بودند و تعداد بیشتری طی چندین مرتبه به تیپ های نجف اشرف و 14 حضرت امام حسین علیه السلام اعزام شدند .
اولین اعزام بعد از عملیات بیت المقدس مورخه 2-3-61 که نیروها به تیپ 14 امام حسین علیه السلام اعزام شدند و آخرین اعزام این عملیات در مورخه 28-4-61 صورت گرفته که نیروهای آن به تیپ 8 نجف اشرف مامور گردیدند . نیروهای این اعزام در آخرین مرحله عملیات رمضان شرکت داده شدند .
نکته جالب توجه در باره آخرین اعزام این بود که از یک طرف در خیابان های شهر مراسم تشییع جنازه شهدای مراحل ابتدائی عملیات رمضان برپا بود و از طرف دیگر خیابان ، رزمندگان در حال اعزام به مناطق نبرد بودند .
از شهدای مرحله پنجم عملیات رمضان می توان از شهدای بزرگوار سید اصغر مصطفوی - رضا افتادگان - حسین جمشیدی و یوسف سلمان زاده نوش آبادی نام برد .

تصویری از اعزام به عملیات رمضان
http://s3.picofile.com/file/7435256020/%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%861.jpg
داخل هواپیما - اعزام از فرودگاه اصفهان به امیدیه اهواز - تاریخ اعزام 29-3-61 - نیروهای اعزامی به تیپ 14 حضرت امام حسین علیه السلام مامور شدند . ردیف اول شهید علی محمد سیفی زاده - ردیف دوم سمت چپ شهید اصغر حاجی پور - ردیف سوم از چپ شهیدان احمد علی بیابان پور و محمد نساج در کنار یگدیگر و ردیف آخر ایستاده نفر عینکی شهید بزرگوار علیرضا رمضانی


جستجو در وبلاگ
درباره من
در تاریخ معاصر جبهه مقاومت اسلامی به مجموعه ای گفته می شود که از زمان قیام حضرت امام خمینی(ره) با قبول رهبری ایشان آغاز و با زعامت امام خامنه ای حفظه الله ادامه و انشاالله تا قیام و ظهور حضرت حجة ابن الحسن العسکری اروحنا فداء ادامه خواهد داشت . تهیه - ثبت و انتشار اسناد تمامی این سالها را از وظایف خود می دانیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست