تبلیغات
گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل - عملیات رمضان - بخش سوم

گروه پژوهشی جبهه مقاومت اسلامی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

تهیه - ثبت - ضبط و انتشار اسناد انقلابی و جهادی

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: شنبه 24 تیر 1391 19:44
عملیات رمضان تقریبا به مدت دو هفته و در 5 مرحله ادامه داشت . چهار قرارگاه فتح - نصر - فجر و قدس که تحت امر قرارگاه مرکزی و مشترک کربلا بودند ، با در اختیار گرفتن یگان هائی از ارتش و سپاه در این نبرد 5 مرحله ای شرکت نمودند .
رزمندگان شهرستان آران و بیدگل در مراحل اول و  دوم و پنجم  عملیات مشارکت داشتند . این نیروها بخشی از زمان اعزام عملیات بیت المقدس هنوز در منطقه باقی مانده بودند و تعداد بیشتری طی چندین مرتبه به تیپ های نجف اشرف و 14 حضرت امام حسین علیه السلام اعزام شدند .
اولین اعزام بعد از عملیات بیت المقدس مورخه 2-3-61 که نیروها به تیپ 14 امام حسین علیه السلام اعزام شدند و آخرین اعزام این عملیات در مورخه 28-4-61 صورت گرفته که نیروهای آن به تیپ 8 نجف اشرف مامور گردیدند . نیروهای این اعزام در آخرین مرحله عملیات رمضان شرکت داده شدند .
نکته جالب توجه در باره آخرین اعزام این بود که از یک طرف در خیابان های شهر مراسم تشییع جنازه شهدای مراحل ابتدائی عملیات رمضان برپا بود و از طرف دیگر خیابان ، رزمندگان در حال اعزام به مناطق نبرد بودند .
از شهدای مرحله پنجم عملیات رمضان می توان از شهدای بزرگوار سید اصغر مصطفوی - رضا افتادگان - حسین جمشیدی و یوسف سلمان زاده نوش آبادی نام برد .

تصویری از اعزام به عملیات رمضان
http://s3.picofile.com/file/7435256020/%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%861.jpg
داخل هواپیما - اعزام از فرودگاه اصفهان به امیدیه اهواز - تاریخ اعزام 29-3-61 - نیروهای اعزامی به تیپ 14 حضرت امام حسین علیه السلام مامور شدند . ردیف اول شهید علی محمد سیفی زاده - ردیف دوم سمت چپ شهید اصغر حاجی پور - ردیف سوم از چپ شهیدان احمد علی بیابان پور و محمد نساج در کنار یگدیگر و ردیف آخر ایستاده نفر عینکی شهید بزرگوار علیرضا رمضانی


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه مقاومت اسلامی ، تشکلی میلیونی و جهانی است که از زمان قیام امام خمینی در 15 خرداد 1342 تشکیل و تا حال حاضر به رهبری و سیادت امام سید علی بن الجواد خامنه ای ادامه دارد . وظیفه خود می دانیم آنچه که مربوط به این مجموعه است ، در ترویج و انتشارش بکوشیم .
در تلفن همراه 09138746483 - تلفن ثابت 54731983 031 - آدرس تلگرام https://t.me/gpjme منتظر پیشنهادات و ارائه مستندات شما می باشیم .
موضوعات
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


امروز كشور عزیز ما از لحاظ پیشرفت با بیست و بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست